REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Hrubieszów] Obwodnica Hrubieszowa
Hrubieszów
[Gdańsk] Południowa Obwodnica Gdańskainwestycja
Pokaż inwestycję
[Gdańsk] Południowa Obwodnica Gdańska
Gdańsk
[Wrocław] Węzeł przesiadkowy "Wrocław-Psie Pole"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Węzeł przesiadkowy "Wrocław-Psie Pole"
Wrocław, Psie Pole
A2 Siedlce Zachód (dawniej Swoboda) – Malinowiecinwestycja
Pokaż inwestycję
A2 Siedlce Zachód (dawniej Swoboda) – Malinowiec
Malinowiec
S7 Miechów – Szczepanowiceinwestycja
Pokaż inwestycję
S7 Miechów – Szczepanowice
Miechów
Jaworzyna Śląska: Powstała nowa hala widowiskowo-sportowo-edukacyjna za ponad 11 milionów złotychartykuł
Pokaż artykuł
Jaworzyna Śląska: Powstała nowa hala widowiskowo-sportowo-edukacyjna za ponad 11 milionów złotych
Przy szkole podstawowej i gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej przy przy ul. Jana Pawła II otwarto kilka...
Rusza przełomowa inwestycja PEC. W Gliwicach źródłem energii cieplnej będą ścieki komunalneartykuł
Pokaż artykuł
Rusza przełomowa inwestycja PEC. W Gliwicach źródłem energii cieplnej będą ścieki komunalne
Gliwice stawiają na innowacje i czystą energię. Na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków przy ul. Edisona powstanie nowoczesna instalacja, która pozwoli odzyskiwać ciepło ze ścieków komunalnych i zasilać nim miejską sieć ciepłowniczą. To pierwsze tak duże przedsięwzięcie tego typu w regionie, a jego realizacją zajmie się komunalna spółka: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice.
Rusza przetarg na budowę nowego przystanku kolejowego w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Rusza przetarg na budowę nowego przystanku kolejowego w Krakowie
Przystanek znajdujący się w pobliżu krakowskiego Osiedla Piastów zwiększy dostęp do kolei na północy Krakowa. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie nowego przystanku.
W Siechnicach pod Wrocławiem powstaje nowa, wielka elektrociepłownia za ponad miliard złotych [FILMY + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Siechnicach pod Wrocławiem powstaje nowa, wielka elektrociepłownia za ponad miliard złotych [FILMY + WIZUALIZACJE]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Na plac budowy dotarły już kotły szczytowo-rezerwowe, turbiny gazowe i generatory. Instalacja urządzeń technologicznych prowadzona jest równolegle z budową konstrukcji budynków i sieci.
Setki milionów złotych od MON dla firm, które chcą utrzymywać gotowość produkcji na rzecz Sił Zbrojnych RP [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Setki milionów złotych od MON dla firm, które chcą utrzymywać gotowość produkcji na rzecz Sił Zbrojnych RP [FILM]
Silna gospodarka gwarancją silnej i bezpiecznej Polski. Ministerstwo Obrony Narodowej przeznaczy setki milionów złotych dla firm, które chcą utrzymywać gotowość produkcji na rzecz Sił Zbrojnych. 5 maja br. wicepremier Władysław Kosiniak – Kamysz, wiceminister Paweł Bejda oraz szef Sztabu Generalnego WP generał W. Kukuła wręczyli umowy 81 przedsiębiorcom wykonującym zadania na rzecz Sił Zbrojnych RP.
Na trasie Wrocław – Świdnica trwa budowa nowego przystanku kolejowego [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na trasie Wrocław – Świdnica trwa budowa nowego przystanku kolejowego [ZDJĘCIA]
Ruszyła budowa nowego przystanku na kolejowej trasie Wrocław – Świdnica. Podróżni w czerwcu skorzystają z efektów prac prowadzonych w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Inwestycja za prawie 3 mln zł ułatwi dostęp do kolei w powiecie świdnickim. Na przejeździe obok przystanku, dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, zamontowane będą rogatki.
GAZ-SYSTEM zakończył naprawę uszkodzonej podczas powodzi infrastruktury przesyłowej w Kotlinie Kłodzkiejartykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM zakończył naprawę uszkodzonej podczas powodzi infrastruktury przesyłowej w Kotlinie Kłodzkiej
Spółka wykonała umocnienia terenu pod gazociągiem DN300 Ołtaszyn–Kudowa, zlokalizowanym wzdłuż brzegu rzeki Nysy Kłodzkiej oraz przebudowała półkilometrowy odcinek tego gazociągu w miejscowości Bardo. Wyremontowane zostały także dwie stacje gazowe zalane podczas powodzi: w Kłodzku i Boguszynie.
Zakończyła się przebudowa gazociągu Goleniów – Policeartykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się przebudowa gazociągu Goleniów – Police
Kolejna duża inwestycja GAZ-SYSTEM zakończona. W lutym 2025 roku oddano do użytku gazociąg Goleniów – Police, kończąc tym samym przebudowę infrastruktury zaopatrującej w gaz ziemny aglomerację szczecińską i Zakłady Chemiczne Police. W ramach przebudowy tego gazociągu ponad 60 proc. trasy inwestycji zostało pokonane bezwykopowo. GAZ-SYSTEM wykonał w tym projekcie najdłuższy podziemny przewiert sterowany w Polsce.
Polska firma Elemental Group zainwestuje miliard dolarów w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Elemental Group zainwestuje miliard dolarów w woj. śląskim
Rozpoczynają się prace nad projektem POLVOLT, uznanym przez Komisję Europejską za strategiczny na mocy Critical Raw Materials Act (CRMA). Inwestycja o łącznej wartości około 800 milionów dolarów jest realizowana przez Elemental Battery Metals, spółkę celową Elemental Group. W ramach projektu do 2030 r. ma zostać wybudowana nowa fabryka do produkcji metali krytycznych dla gospodarki europejskiej. Jej działalność będzie obejmować rafinację tzw. metali akumulatorowych, takich jak wydobycie litu, niklu i kobaltu, a także przetwarzanie miedzi odzyskanej z elektrolitycznych osadów.
Griffin Group Energy wybuduje nowoczesne magazyny energii na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Griffin Group Energy wybuduje nowoczesne magazyny energii na Dolnym Śląsku
Dolnośląski Jawor staje się miejscem jednej z najważniejszych inwestycji w sektorze energetycznym. Griffin Group Energy – firma specjalizująca się w wielkoskalowych wdrożeniach dla Operatorów Systemu Dystrybucyjnego – wybuduje kompleks nowoczesnych magazynów energii w jaworskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, przy fabrykach Mercedes-Benz.
Kolejne autobusy wodorowe są już w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne autobusy wodorowe są już w Poznaniu
Kolejne autobusy wodorowe są już we flocie MPK Poznań. Do przedsiębiorstwa dotarły pierwsze z dziewięciu zamówionych Solarisów Urbino 12 hydrogen. Trwają odbiory tych pojazdów oraz szkolenia z zakresu ich obsługi.
43,7 mld euro dla Polski. Wiadomo już, które firmy skorzystają z gigantycznego programu SAFEartykuł
Pokaż artykuł
43,7 mld euro dla Polski. Wiadomo już, które firmy skorzystają z gigantycznego programu SAFE
Polska jako pierwszy kraj w Unii Europejskiej podpisała umowę z Komisją Europejską na dostęp do nawet 43,7 mld euro w ramach programu SAFE, przeznaczonego na zakupy zbrojeniowe. Na rządowej liście beneficjentów pojawiły się już pierwsze firmy, które mogą realnie skorzystać na tym finansowaniu.
RGL przyspiesza ekspansję sieci Smart Park – nowe inwestycje w Kobyłce i Pobiedziskachartykuł
Pokaż artykuł
RGL przyspiesza ekspansję sieci Smart Park – nowe inwestycje w Kobyłce i Pobiedziskach
Sieć Smart Park dynamicznie realizuje strategię ekspansji, inaugurując budowę nowych centrów zakupowych w Kobyłce oraz Pobiedziskach. Inwestycje te mają na celu wypełnienie luki handlowej w miejscowościach dużych aglomeracji, charakteryzujących się wysoką siłą nabywczą i szybkim wzrostem demograficznym.
ORLEN zatrzymuje gigantyczną, nietrafioną inwestycję Olefiny IIIartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN zatrzymuje gigantyczną, nietrafioną inwestycję Olefiny III
Zarząd ORLEN podjął decyzję o zatrzymaniu Projektu Olefiny III, którego rzeczywiste koszty realizacji sześciokrotnie przekroczyłyby pierwotne założenia. Uchroni to spółkę przed stratą ok. 15 miliardów zł. Te środki przeznaczone zostaną na projekty trwale zwiększające konkurencyjność spółki oraz polskiej gospodarki. O nieprawidłowościach, związanych z procesem inwestycyjnym, zawiadomiono prokuraturę. ORLEN nie wyklucza też wystąpienia wobec byłych członków zarządu z roszczeniem odszkodowawczym. Pozwala na to przyjęta w ostatnich dniach uchwała Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.
Cudzoziemcy kupili w Polsce rekordową liczbę mieszkań artykuł
Pokaż artykuł
Cudzoziemcy kupili w Polsce rekordową liczbę mieszkań
Polska atrakcyjna dla inwestorów? Do silnego wzrostu liczby mieszkań kupionych w Polsce przez cudzoziemców w 2022 r. w porównaniu z 2021 r. najsilniej przyczynili się Ukraińcy i Niemcy, którzy od lat są zdecydowanie najbardziej aktywnymi kupującymi, ale także Szwedzi, Luksemburczycy, Cypryjczycy, Belgowie i Austriacy, a więc przedstawiciele zamożnych krajów, których aktywność na polskim rynku transakcyjnym w poprzednich latach była umiarkowana. To właśnie wśród obywateli Szwecji, Luksemburga i Cypru wzrost zakupów względem poprzedniego roku był największy.
REKLAMA